PD0200WH40238BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
PD0200WH40238BJ1
Beschreibung:
CAP CER 4000PF 13KV R85 DISK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 13000V (13kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 7.874" Dia (200.00mm)
Temperature Coefficient R85
Product Status Active
Ratings -
Series P
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4000 pF