PD73R-273K
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PD73R-273K
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 27UH 980MA 170MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 980mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 980 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.303" L x 0.272" W (7.70mm x 6.91mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 27 µH