PDA150W-S700G
Phihong USA
Produkt-Nr.:
PDA150W-S700G
Hersteller:
Phihong USA
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 0-210V .7A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 4.242 kV
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.49" L x 2.32" W x 1.54" H (241.0mm x 59.0mm x 39.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 2.3 lbs (1 kg)
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 120VAC
Series PDA (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Constant Current
Efficiency 94%
Voltage - Output 0 ~ 210V