PDB181-GTR03-253A2
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PDB181-GTR03-253A2
Beschreibung:
POT 25K OHM 1/10W CARBON LOG
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Knurled and Slotted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 1.083" (27.50mm)
Rotation 300°
Series Pro Audio PDB181-GTR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 25k
Size - Body Round - 0.669" Dia (17.00mm)