PDB241-GTR02-103A2
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PDB241-GTR02-103A2
Beschreibung:
POT 10K OHM 1/4W CARBON LOG
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.748" (19.00mm)
Rotation 300°
Series Pro Audio PDB241-GTR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Round - 0.945" Dia (24.00mm)