PDQ2-D48-D15-S
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PDQ2-D48-D15-S
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 67mA, 67mA
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 8-SIP Module, 7 Leads
Efficiency 84%
Mfr CUI Inc.
Features Remote On/Off, OCP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.1mm x 11.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features Enable, Active Low
Series PDQ2-S (2W)
Power (Watts) 2 W