PDRB-18-24A
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PDRB-18-24A
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 18W
Benutzer handbuch
DC Voltage - Input (Max) 375V
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 750mA
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 120V
Efficiency 77%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, IP20, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 71°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency EN, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 4.49" L x 0.89" W x 3.54" H (114.0mm x 22.5mm x 90.0mm)
Number of Outputs 1
Series PDRB-18 (18W)
Power (Watts) 18W