PDUH20-ISO
Tripp Lite
Produkt-Nr.:
PDUH20-ISO
Hersteller:
Tripp Lite
Beschreibung:
1.92KW 120V SINGLE-PHASE BASIC P
Benutzer handbuch
Connector - AC Output NEMA 5-15R (2), NEMA 5-15/20R (12)
Housing Material Metal
Approval Agency CSA, UL
Current - Max 20A
Mounting Type Rack, Horizontal
Product Status Active
Weight -
Series -
Type PDU (Power Distribution Unit)
Overload Protection Circuit Breaker(s)
AC Outlets 14
Cord Length 15' (4.57m)
Energy 3840J
Region Utilized North America
Connector - AC Input NEMA 5-20P, NEMA L5-20P
Mfr Tripp Lite
Features -
Package Bulk
Media Lines Protected -
Voltage - Input 100 ~ 127V