PDUMNV20HV
Tripp Lite
Produkt-Nr.:
PDUMNV20HV
Hersteller:
Tripp Lite
Beschreibung:
PDU MONITORED 208V-240V 20A C13
Benutzer handbuch
Connector - AC Output IEC 320-C13 (20), C19 (4)
Housing Material Metal
Approval Agency CE, NOM, UL
Current - Max 20A
Mounting Type Rack, Vertical
Product Status Obsolete
Series -
Type PDU (Power Distribution Unit)
Overload Protection -
AC Outlets 24
Cord Length 10' (3.05m)
Energy -
Region Utilized North America
Connector - AC Input NEMA L6-20P
Mfr Tripp Lite
Features Load Meter
Package Bulk
Media Lines Protected -
Voltage - Input 200 ~ 240V