PDV20-31P-504A
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PDV20-31P-504A
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
SLIDE POT 500KOHM 0.05W TOP 20MM
Benutzer handbuch
Fader Type Standard
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 1.575" L x 0.154" W x 0.512" H (40.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Product Status Obsolete
Resistance 500 kOhms
Series PDV
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Travel Range 20mm