PE-0201MCMC600ST
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
PE-0201MCMC600ST
Hersteller:
Pulse Electronics
Beschreibung:
CMC 50MA 2LN 60 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 4.75Ohm
Impedance @ Frequency 60 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.014" (0.35mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 0201
Voltage Rating - DC 5V
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 50mA