PE-0603CD211JTT
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
PE-0603CD211JTT
Hersteller:
Pulse Electronics
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 210NH 220MA 2.06OHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 27 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.06Ohm Max
Inductance 210 nH
Series 0603CD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 895MHz