PE-0805CD152GTT
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
PE-0805CD152GTT
Hersteller:
Pulse Electronics
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 1.5UH 100MA 5 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 20 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.062" (1.58mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.066" W (2.29mm x 1.68mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5Ohm Max
Inductance 1.5 µH
Series 0805CD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 200MHz