PE-0805CM331GTT
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
PE-0805CM331GTT
Hersteller:
Pulse Electronics
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 330NH 300MA 1.28OHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 40 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.062" (1.58mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.066" W (2.29mm x 1.68mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.28Ohm Max
Inductance 330 nH
Series 0805CM
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 775MHz