PE-1008CM331JTT
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
PE-1008CM331JTT
Hersteller:
Pulse Electronics
Paket:
1008 (2520 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 330NH 450MA 800MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 50 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Inductance 330 nH
Series 1008CM
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 500MHz