PE-1206CD330JTT
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
PE-1206CD330JTT
Hersteller:
Pulse Electronics
Paket:
1206 (3216 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 33NH 1A 110 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 55 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 33 nH
Series 1206CD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.8GHz