PEF220WP10236BH1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
PEF220WP10236BH1
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 20KV R42 DISK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20000V (20kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 8.858" Dia (225.00mm)
Temperature Coefficient R42
Product Status Active
Ratings -
Series PEF 220
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF