Zuhause / TVS Diodes / PESD15VS1UB,115
minImg
PESD15VS1UB,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PESD15VS1UB,115
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-523
Beschreibung:
TVS DIODE 15VWM 40VC SOD523
Auf Lager : 688768
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 32pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 17.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 160W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Series Automotive, AEC-Q100
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 40V
Package / Case SC-79, SOD-523
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)