PF0016/30/63
Bulgin
Produkt-Nr.:
PF0016/30/63
Hersteller:
Bulgin
Beschreibung:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL
Benutzer handbuch
Number of Positions 2
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 27.30mm x 31.12mm
Approval Agency CSA, ENEC, UL, VDE
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series PF
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness 0.118" (3.00mm)
Current Rating - Appliance Inlet 10A