PF500A-360
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
PF500A-360
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 360V 500W
Auf Lager : 127
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.4A
Line Regulation 5V
Package / Case 10-DIP Module
Efficiency 95%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus
Voltage - Output 1 360V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.27" L x 3.39" W x 0.16" H (83.0mm x 86.0mm x 4.0mm)
Weight 0.353 lb (160.12 g)
Number of Outputs 1
Series PF (500W)
Power (Watts) 500 W
Type Enclosed
Standard Number 60950-1; 62368-1
Load Regulation 10V