PFC375-4000F
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
PFC375-4000F
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 2X12V 5V 375W
Product Status Active
Efficiency 68%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 5V
Voltage - Isolation 2.6 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.00" L x 5.00" W x 2.50" H (228.6mm x 127.0mm x 63.5mm)
Number of Outputs 4
Current - Output 2 10 A
Current - Output 1 40 A
Series PFC375 (375W)
Power (Watts) 375W
Current - Output 4 3 A
Type Enclosed
Current - Output 3 6 A