PFE700S-48/T
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
PFE700S-48/T
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 51V 700W
Benutzer handbuch
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 14A
Line Regulation -
Package / Case 11-DIP Module, Full Brick
Efficiency 89%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus
Voltage - Output 1 51V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Weight 0.551 lb (249.93 g)
Number of Outputs 1
Series PFE700S (700W)
Power (Watts) 700 W