Zuhause / AC DC Converters / PFM4914BB6M24D0C04
minImg
PFM4914BB6M24D0C04
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
PFM4914BB6M24D0C04
Hersteller:
Vicor Corporation
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 400W
Benutzer handbuch
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 16.7A
Line Regulation ±3%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 92%
Mfr Vicor Corporation
Features External Rectification Required, PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Operating Temperature -20°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cTUVus, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.91" L x 1.40" W x 0.37" H (124.8mm x 35.5mm x 9.3mm)
Weight 0.344 lb (156.04 g)
Number of Outputs 1
Series PFM™ (400W)
Power (Watts) 400 W
Type Enclosed
Load Regulation ±3%