PFMF.110.16.2
SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
PFMF.110.16.2
Hersteller:
SCHURTER Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 16V 1.1A 1812
Auf Lager : 667
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.1 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing -
Current - Max 100 A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm)
Product Status Active
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 210 mOhms
Ratings -
Series PFMF
Type Polymeric
Package / Case 1812 (4532 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.033" (0.85mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 40 mOhms
Mfr SCHURTER Inc.
Current - Trip (It) 2.2 A