PFS35-47KF1
Riedon
Produkt-Nr.:
PFS35-47KF1
Hersteller:
Riedon
Paket:
D-Pak in TO-263 Housing
Beschreibung:
RES SMD 47KOHM 1% 35W TO263 DPAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.406" L x 0.398" W (10.30mm x 10.10mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package D-Pak in TO-263 Housing
Resistance 47 kOhms
Series PFS35
Power (Watts) 35W