PFUF.010.2
SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
PFUF.010.2
Hersteller:
SCHURTER Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 30V 100MA 1210
Auf Lager : 6830
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 100 mA
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing -
Current - Max 10 A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.127" L x 0.093" W (3.22mm x 2.35mm)
Product Status Active
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 15 Ohms
Ratings -
Series PFUF
Type Polymeric
Package / Case 1210 (3225 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 800 mOhms
Mfr SCHURTER Inc.
Current - Trip (It) 300 mA