PG-30-101R-N
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
PG-30-101R-N
Paket:
Module
Beschreibung:
PRES GAUGE NPN OPEN COLLECTR
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Pressure ±1.45PSI (±10kPa)
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Applications Industrial Automation
Termination Style Cable
Output Type NPN - Open Collector
Port Size Female - 1/8" (3.18mm) BSPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Compound
Supplier Device Package Module
Series PG-30
Accuracy -
Package / Case Module Box with Display
Voltage - Supply 10.8V ~ 30V
Output 1 V ~ 5 V