PG0437.601NLT
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
PG0437.601NLT
Hersteller:
Pulse Electronics
Beschreibung:
FIXED IND 600NH 18A 0.85MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 21A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 18 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.433" W (12.50mm x 11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.85mOhm
Inductance 600 nH