Zuhause / TVS Diodes / PGSMAJ26CA R2G
minImg
PGSMAJ26CA R2G
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
PGSMAJ26CA R2G
Beschreibung:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V