Zuhause / TVS Diodes / PGSMAJ6.5A E3G
minImg
PGSMAJ6.5A E3G
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
PGSMAJ6.5A E3G
Beschreibung:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V