PHB1405150KJST
Nichicon
Produkt-Nr.:
PHB1405150KJST
Beschreibung:
CAP FILM 15UF 10% 400VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6 mOhms
Ratings -
Series PHB
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial - 6 Leads
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Nichicon
Capacitance 15 µF