PHB1605100KJST
Nichicon
Produkt-Nr.:
PHB1605100KJST
Beschreibung:
CAP FILM 10UF 10% 600VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8 mOhms
Ratings -
Series PHB
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial - 6 Leads
Voltage Rating - AC 350V
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF