PHB1705125KRST
Nichicon
Produkt-Nr.:
PHB1705125KRST
Beschreibung:
CAP FILM 12.5UF 10% 700VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Series PHB
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Radial - 6 Leads
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Nichicon
Capacitance 12.5 µF