PHG.0K.305.CYMC35
LEMO
Produkt-Nr.:
PHG.0K.305.CYMC35
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.122" ~ 0.138" (3.10mm ~ 3.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 6.5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 305
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C