PHG.1B.302.CLLM27Z
LEMO
Produkt-Nr.:
PHG.1B.302.CLLM27Z
Hersteller:
LEMO
Beschreibung:
LBR KEYG 2C CHR 2.7MM M BR
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 15A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C