PHG.1K.303.KYMC60
LEMO
Produkt-Nr.:
PHG.1K.303.KYMC60
Beschreibung:
LKR KEYG 3C BLK CHR 6.0MM C
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.220" ~ 0.236" (5.60mm ~ 6.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Black Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 12A
Product Status Active
Shell Finish Black Chrome
Shell Size - Insert 303
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C