PHG.2B.305.CYMD72Z
LEMO
Produkt-Nr.:
PHG.2B.305.CYMD72Z
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 14A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 305
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C