PIC10F202T-E/OT
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC10F202T-E/OT
Paket:
SOT-23-6
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 768B FLASH SOT23-6
Auf Lager : 11617
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 4MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 24 x 8
Number of I/O 3
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-6
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 10F
Package / Case SOT-23-6
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 768B (512 x 12)
Data Converters -
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V