PIC10LF322-I/MC
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC10LF322-I/MC
Paket:
8-DFN (2x3)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 896B FLASH 8DFN
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 16MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 3
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (2x3)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 10F
Package / Case 8-VFDFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 896B (512 x 14)
Data Converters A/D 3x8b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V