PIC12F609-I/MD
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC12F609-I/MD
Paket:
8-DFN (4x4)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN
Auf Lager : 19738
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 5
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (4x4)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Connectivity -
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V