PIC12F752-I/P
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC12F752-I/P
Paket:
8-PDIP
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DIP
Auf Lager : 1273
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 5
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 8-PDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Data Converters A/D 4x10b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V