PIC12LF1572-E/MF
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC12LF1572-E/MF
Paket:
8-DFN (3x3)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DFN
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 6
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (3x3)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity LINbus, UART/USART
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 4x10b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V