PIC16C57-10E/SP
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16C57-10E/SP
Paket:
28-SPDIP
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SPDIP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 10MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 72 x 8
Number of I/O 20
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SPDIP
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series PIC® 16C
Package / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 3KB (2K x 12)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V