PIC16C57-10E/SS
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16C57-10E/SS
Paket:
28-SSOP
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 10MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 72 x 8
Number of I/O 20
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SSOP
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series PIC® 16C
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 3KB (2K x 12)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V