PIC16C64A-10E/L
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16C64A-10E/L
Paket:
44-PLCC (16.59x16.59)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44PLCC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 10MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 33
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 44-PLCC (16.59x16.59)
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series PIC® 16C
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 6V