PIC16F1575-I/SL
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16F1575-I/SL
Paket:
14-SOIC
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14SOIC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 12
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 14-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 16F
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity LINbus, UART/USART
Program Memory Size 14KB (8K x 14)
Data Converters A/D 8x10b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V