PIC16F1824-E/SL
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16F1824-E/SL
Paket:
14-SOIC
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC
Auf Lager : 427
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 11
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 14-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ mTouch™ 16F
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V