PIC16F18313-E/MS
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16F18313-E/MS
Paket:
8-MSOP
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8MSOP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 6
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-MSOP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 5x10b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V