PIC16F1947-E/PT
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16F1947-E/PT
Paket:
64-TQFP (10x10)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 64TQFP
Auf Lager : 223
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 54
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 64-TQFP (10x10)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 64-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 28KB (16K x 14)
Data Converters A/D 17x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V