PIC16F616-I/ML
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
PIC16F616-I/ML
Paket:
16-QFN (4x4)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN
Auf Lager : 897
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 11
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 16-QFN (4x4)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 16F
Package / Case 16-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V